Najlepsze kamery termowizyjne w przystępnej cenie dla systemu Android

Thermal imaging of Infiray P2 Pro

Ostatnio pojawiła się nowa fala kamer podczerwieni, które łączą się z Twoim smartfonem, natychmiast zamieniając go w kamerę podczerwoną. Ta technologia jest kompatybilna z urządzeniami iPhone i Android i może wykrywać przegrzewające się urządzenia, lokalizować ukryte osoby i zwierzęta, oraz wiele więcej. W tym poście przedstawimy Ci przystępne cenowo kamery termowizyjne dla systemu Android.

Katalog:
1. Co to jest kamera termowizyjna?
2. Główne zastosowania kamer podczerwieni
3. Kamery termowizyjne dla systemu Android
3-1. Najlepsza kamera termowizyjna dla Androida - InfiRay Xinfrared P2 pro
3-2. FLIR ONE dla Androida
3-3. BlackView BV6600PRO
4. Najczęściej zadawane pytania dotyczące kamer termowizyjnych Xinfrared
  1. Co to jest kamera termowizyjna?

Kamera termowizyjna to urządzenie bezkontaktowe, które mierzy temperaturę powierzchni obiektu w czasie rzeczywistym.

Obraz uchwycony przez kamerę termowizyjną nazywany jest "obrazem termicznym", gdzie obszary o wysokiej temperaturze są ciemniejsze, a obszary o niskiej temperaturze są jaśniejsze, a w wielu urządzeniach z kamerą termowizyjną można ustawić obraz termiczny na różne kolory, w tym czerwony, zielony i niebieski. Główną cechą tego typu kamery termowizyjnej jest to, że temperatura obiektu może być natychmiast wykryta poprzez spojrzenie na obraz termiczny.

  1. Główne zastosowania kamer termowizyjnych

W ostatnich latach, wraz z zwiększającą się świadomością chorób zakaźnych, kamery termowizyjne zaczęły pojawiać się w codziennym życiu ludzi i są powszechnie stosowane w różnych specjalistycznych dziedzinach. Do czego dokładnie służą kamery termowizyjne? Poniżej znajdują się przykłady szerokiego zakresu zastosowań kamer termowizyjnych.

①Monitorowanie temperatury na dużych wydarzeniach

Z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19, pojawiły się produkty z kamerami termowizyjnymi z funkcjami takimi jak rozpoznawanie twarzy do wykrywania osób z gorączką. Są one zazwyczaj stosowane na dużych obiektach, lotniskach, biurowcach i innych miejscach, gdzie dużo osób wchodzi i wychodzi, i mogą być używane do określenia, czy osoba z gorączką przenosi COVID-19 poprzez przeprowadzenie szybkiego testu temperatury, dzięki czemu można szybko podjąć odpowiednie środki.

②Badania morskie i terenowe

Kamery termowizyjne mogą wykrywać obiekty o różnych temperaturach w środowiskach, gdzie temperatura jest stosunkowo stała, takich jak powierzchnia morza, i mogą być używane nawet w nocy lub podczas deszczowej pogody, gdy widoczność jest słaba. Kamery termowizyjne są zazwyczaj stosowane do monitorowania morza pod kątem obecności łodzi lub na zewnątrz w poszukiwaniu dużych zwierząt.

③Sprawdzanie instalacji elektrycznych

Kamery termowizyjne mogą być używane do pomiaru zmian temperatury podczas pracy maszyn, takich jak fabryki i instalacje elektryczne. Poprzez wykrywanie nieprawidłowego generowania ciepła, można szybko wykryć i zająć się nieprawidłowościami, takimi jak awarie sprzętu lub pożary. W ostatnich latach wielu ludzi używało również kamer termowizyjnych do przeglądów domów i małych części elektronicznych.

3. Kamery termowizyjne dostępne dla telefonów z systemem Android

Z rozwojem technologii, rodzaje kamer podczerwieni stają się coraz bardziej zróżnicowane, oprócz powszechnych przenośnych i stałych, istnieje także rodzaj kamery podczerwonej, która może być podłączona do telefonów komórkowych, nie wymaga skomplikowanej obsługi, a początkujący mogą łatwo się z nią zapoznać. Teraz spójrzmy na kamery termowizyjne, które możesz używać na swoim telefonie z systemem Android.

3-1. Najlepsza kamera termowizyjna dla Androida - InfiRay Xinfrared P2 pro

InfiRay to firma specjalizująca się w kreatywności technologicznej. Od premiery detektora podczerwieni 14um 1024x768 w 2015 roku, Xinfrared aktywnie wprowadza technologię termowizyjną do życia publicznego. Obecnie seria kamer termowizyjnych na telefony komórkowe Xinfrared osiągnęła światowy poziom i jest szeroko stosowana w ratownictwie na zewnątrz, obserwacji zwierząt, wykrywaniu wycieków ogrzewania podłogowego, naprawie płyt obwodowych i innych dziedzinach.

InfiRay Xinfrared P2 pro to makro kamera termowizyjna dla telefonów komórkowych opracowana przez InfiRay. Jest dostępna w wersjach IOS i Android, i można ją nabyć w przystępnej cenie zaledwie 299 USD. Jest łatwa w obsłudze, można z niej korzystać, podłączając kamerę do telefonu komórkowego. Oprócz robienia zdjęć, obsługuje także nagrywanie filmów termowizyjnych, co czyni ją prawdopodobnie najlepszą kamerą termowizyjną dostępną dla systemu Android.

InfiRay P2 Pro Thermal Camera with High Measuring Range Accuracy

  • Tania i łatwa w użyciu kamera termowizyjna dla Androida - P2 pro
  • 8-milimetrowy magnetyczny makro obiektyw do inspekcji elementów elektronicznych 0201.
  • Kompaktowa i przenośna, waży zaledwie 9 gramów.
  • Rozdzielczość 256x192 i szeroki zakres temperatury od -20°C do 550°C
  • Umożliwia wtórny analizę danych temperaturowych z obrazów podczerwonych
  • Nie wymaga baterii

Jak korzystać z P2 pro:

Krok 1. Najpierw pobierz i zainstaluj aplikację [P2PRO] w Google Play.

P2 Pro Andorid APP

Uwaga: Wersja iOS P2pro odpowiada nazwie aplikacji thermal P2

P2 Pro IOS APP

Krok 2. Podłącz P2 pro do telefonu, oprogramowanie otworzy się automatycznie, kliknij zezwól w wyskakującym oknie proszącym o zgodę.

Krok 3. Następnie możesz zacząć korzystać z kamery termowizyjnej P2 pro. w aplikacji wbudowano wiele trybów wyświetlania, przesuń ikonę po prawej stronie, aby je wybrać.

3-2. FLIR ONE Pro dla Androida

Kamera termowizyjna FLIR ONE Pro, która pozwala podłączyć kamerę termowizyjną do smartfona w celu przechwytywania obrazów podczerwonych, została również wydana dla systemu Android z obsługą Androida 4.3 i nowszych wersji. Prosta w obsłudze i podłączeniu do smartfona, z rozdzielczością 80 x 60 pikseli i na pierwszy rzut oka rozkładem temperatury, ta kamera termowizyjna jest częścią linii produktów wejściowych Flir, cena wynosi 299 USD.

FLIR ONE Pro dla Androida działa za pośrednictwem dedykowanej aplikacji FLIR ONE.

Jednak niektórzy użytkownicy zgłosili, że kamera, która ma tylko jeden punkt pomiaru temperatury w centrum, ma wtyczkę, która łatwo się psuje, jeśli zostanie upuszczona lub poddana działaniu sił zewnętrznych.

Flir One Pro

3-3. BlackView BV6600PRO

BlackView BV6600PRO to smartfon z systemem Android z wbudowaną kamerą termowizyjną, który kosztuje około 399 USD. Wygląda stylowo, ma podstawowe funkcje smartfona, a aplikacja działa płynnie. Aplikacja po uruchomieniu pozwala wybrać różne wyświetlenia rozkładu temperatury. Jest pięć punktów pomiaru temperatury, a obraz termowizyjny jest bardzo graficznie czytelny i łatwy do zrozumienia, co czyni go idealnym dla operatorów terenowych, którzy muszą korzystać z kamery termowizyjnej.

BlackView BV6600PRO

  1. Najczęściej zadawane pytania dotyczące kamer termowizyjnych Xinfrared

① Czy mogę podłączyć wersję iOS kamery do mojego telefonu z systemem Android za pomocą konwertera?

Nie, to niemożliwe. Ponieważ iOS i Android to dwa różne systemy operacyjne, nie można za pomocą konwertera podłączyć kamery iOS do telefonu z systemem Android. Obecnie wersja iOS kamery obsługuje tylko połączenie z iPhone'em i iPadem, jednak pojawi się wersja kompatybilna z iPhone'em typu C 15 i iPadem, która będzie działać na telefonach z systemem Android, więc bądźcie czujni!

②Czy mogę użyć kamery termowizyjnej Inflay do pomiaru temperatury ciała?

Nie zaleca się. Pomiar temperatury ciała jest również wpływany przez różnorodne czynniki, takie jak rozkład naczyń krwionośnych i parowanie potu. Te czynniki mogą wpłynąć na dokładność pomiaru temperatury ciała przez sprzęt termowizyjny. Jeśli potrzebujesz zmierzyć temperaturę ciała, użyj specjalistycznego sprzętu termowizyjnego do pomiaru temperatury ciała. Jednak gdy ogólna temperatura ciała jest podwyższona (np. gorączka), urządzenie termowizyjne pokaże nieprawidłową temperaturę ciała.

③ Podczas korzystania z kamery, ekran może się zacinać, czy to usterka?

Zacinanie się nie jest usterką. Kamera automatycznie odświeża obraz (może być to również nazywane korektą) po naciśnięciu migawki, podobnie jak osoba patrząca na coś przez długi czas, jej oczy wysychają i musi mrugać, jeśli obraz wydaje się rozmyty, można na niego kliknąć ręcznie, a obraz stanie się bardziej wyraźny, a temperatura zostanie zmierzona.

Напісаць каментар