Zobacz potencjalne zagrożenia wokół swojego domu za pomocą kamery termowizyjnej Infiray P2 Pro

View potential hazards around your home with the Infiray P2 Pro

Jednym z najbardziej stresujących doświadczeń, przez które przeszłam, było kupowanie mojego pierwszego domu. Nauczyłam się wiele z tej sytuacji i patrząc teraz wstecz, są rzeczy, których żałuję, że mogłabym zrobić inaczej. Z pewnością żałuję, że nie miałam tej kamery termowizyjnej podczas przeglądu domu.

Przechodzenie przez proces z naszym agentem nieruchomości i inspektorem domu było samodzielnym doświadczeniem, gdy przyszło do negocjacji ostatecznej ceny domu. Podczas przeglądu odkryto potencjalne problemy, takie jak zardzewiała linia gazowa i kilka brakujących dachówek, ale nie zauważono ukrytego zagrożenia, które pojawiło się na sufitach na dole kilka miesięcy po zamknięciu transakcji.

Widzenie ukrytych zagrożeń za ścianami

Kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro

Najpierw zobaczyłam mniej niż kilka tych jasnych okrągłych plam w jednym rogu sufitu salonu. Chyba że się na nie skupisz, nie wiedziałbyś nawet, że coś się dzieje - były ledwo widoczne gołym okiem. Na początku nie myślałam o tym zbyt wiele, dopóki nie użyłam kamery termowizyjnej InfiRay P2 Pro podłączonej do mojego smartfona. Wtedy uderzyła mnie powaga sytuacji.

Nie tylko widziałam wyraźnie plamy, które początkowo zobaczyłam w rogu, ale było ich ponad tuzin więcej rozrzuconych po całym suficie. Naprawdę, sufit rozświetlił się jak choinka, gdy skierowałam na niego kamerę InfiRay P2 Pro. Po tygodniu pojawiło się więcej plam na sufitach w naszych pokojach na dole - więc naturalnie byłam zirytowana tym. Wszystkie najgorsze scenariusze nagle zalały moje myśli, jak na przykład może być przeciek w rurze lub na dachu, który obejmował dotknięte pomieszczenia.

Kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro

Jednak moje obawy szybko zniknęły, gdy zrobiłam trochę badań i dowiedziałam się, że to wybrzuszenia gwoździ. Przez kamerę termowizyjną wydawały się jako wyraźne zimne miejsca. W starszych domach, takich jak mój, wybrzuszenia gwoździ zdarzają się często, ponieważ gwoźdź trzymający płytę gipsową na suficie z czasem się poluzował. Mogą być łatwo naprawione, wymieniając je na śruby do płyt gipsowych, co jest powszechną praktyką w nowszych domach.

Naprawdę nie byłabym w stanie ich zobaczyć bez kamery termowizyjnej, która pomogła mi odkryć inne potencjalne problemy i ukryte zagrożenia za ścianami w moim domu, takie jak gorące miejsca wokół tylnej drzwi w naszej pralni. To wyjaśniało, dlaczego podłoga z płytek wokół niej była cieplejsza, gdy mieliśmy włączone klimatyzację.

P2 Pro

Bardzo podoba mi się, że kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro musi być tylko podłączona do portu USB-C w moim smartfonie, biorąc pod uwagę, że poprzednie kamery termowizyjne, których używałam, często musiały być naładowane przed użyciem. Dodatkowo, InfiRay obsługuje odczyt temperatury od -4℉ do 1112℉ (-20℃ do 600℃), co pozwala na wykrycie ekstremalnych temperatur podczas korzystania z aplikacji.

Podczas korzystania z kamery termowizyjnej wewnątrz mojego domu, jeszcze bardziej byłem pod wrażeniem tego, co odkryłem, korzystając z niej na zewnątrz.

Doskonały zasięg, aby zobaczyć daleko

Kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro

Jedną z fajnych rzeczy w kamerach termowizyjnych jest to, że dosłownie można widzieć w całkowitej ciemności, ponieważ wykrywają one sygnatury ciepła. To jak posiadanie wizji Predatora, ale na moim telefonie.

Znalazłem imponujący zasięg kamery termowizyjnej InfiRay P2 Pro, który pozwolił mi zauważyć szopkę, która grabiła mój kosz do recyklingu na zewnątrz. Oszacowałem, że zwierzak był co najmniej 30-40 stóp ode mnie, co jest imponujące, ponieważ szopka wyróżniała się spośród chłodniejszej trawy wokół niej.

Kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro

Podczas spaceru po molo w nocy, ponownie byłem pod wrażeniem zasięgu kamery termowizyjnej InfiRay P2 Pro. Skierowując kamerę termowizyjną w stronę wody, która była około 150 stóp odległości, byłem w stanie zauważyć ludzi pływających w wodzie. Ta kamera nie tylko była pomocna w znajdowaniu problemów w domu, ale mogę zobaczyć, jak mogłaby być przydatna w sytuacjach awaryjnych - podobnie jak w przypadku zauważenia tych pływaków. Jeśli któryś z nich był w kłopotach i nie mógł wezwać pomocy, nadal można było ich zobaczyć w ciemności.

Dzięki swojej wrażliwości, kompaktowym rozmiarom, doskonałemu zasięgowi i łatwości użycia, kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro zyskała stałe miejsce w moim plecaku - nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

Od@tomsguide.com

Напісаць каментар